Zwycięstwo U-17 na pożegnanie

Dodany przez Futko, 15 Kwi2012 09:50, czytany 1464 razy, komentarze 0

W mistrzostwach reprezentacji kobiet do lat 17 w regionie Oceanii Wyspy Cooka pokonały w trzecim i ostatnim meczu Nową Kaledonię 3-0. Turniej jest rozgrywany na boiskach Nowej Zelandii w Auckland.

Wynik należy uznać za sporą niespodziankę, gdyż w lokalnych rankingach wyżej notowane są piłkarki z Nowej Kaledonii.

Wyspy Cooka w 8 minucie wyszły na prowadzenie po strzale z rzutu rożnego (!) Mony Taio.

W 71 minucie rzut karny otrzymały piłkarki z Cooka i poprawiły wynik na 2-0. Piłkę do siatki posłała Maoate -Cox.

Trzecia bramka w 77 minucie gry to plasowany strzal Tepaeru Toka z lewej strony pola karnego. Był to ostatni gol spotkania.

Składy drużyn wyglądały następująco:

Wyspy Cooka: Imelda VAKAI - Rai NGANU, Louana TREGO, Tyrina TREGO, Tuakana NOOVAO, June PUNUA, Lee MAOATE-COX, Mona TAIO, Maeva CARR, Jessica PUIRI, Tepaeru TOKA. Coach: Angela VALAMAKA

Nowa Kaledonia: Cinthia PAITA - Wakalane NGAIOHNI, Oceane PEREZ-GONZALEZ, Jaydela HNANGAN, Noe VALEFAKAAGA, Cloesia BRUIREU, Lyndsay NYIPIE, Cheyenne DIEUMA, Monique GORENDIAWE, Josiane AYAWA, Gwenhaelle WADRENGES. Coach: Kamalie FITIALEATA

Wygrana Wysp oznacza, że ich drużyna narodowa uplasowała się na trzecim miejscu w tabeli, za zwycięzcą zmagań Nową Zelandią i Papua Nowa Gwinea.

Na finały światowe do Azerbejdżanu polecą z Oceanii tylko reprezentantki Nowej Zelandii.