Menu

Nasi partnerzy

O projekcie

Dodany przez Futko, 19 Kwi2012 16:38

 

Kilka lat temu szef Międzynarodowej Federacji Futbolu FIFA ogłosił, że to kobiety stanowią przyszłość światowej piłki nożnej. Wówczas to stwierdzenie zabrzmiało jak pusty slogan, nad którym należało po prostu przejść do porządku dziennego. Futbol w żeńskim wydaniu tak naprawdę mało kogo wówczas obchodził. Uważano go za chwilową modę, która z czasem  przeminie.

 

Jak widać można było się mocno pomylić. Dzisiaj kobieca piłka jest stałym elementem sportowego krajobrazu i coraz więcej krajów stawia na jej rozwój. Państwa jak USA, Niemcy czy Francja mogą pochwalić się kilkoma milionami zawodniczek zrzeszonych w lokalnych związkach oraz klubach i liczba ta corocznie znacząco się zwiększa.Kobieca piłka ma od dawna także rację bytu w Polsce. Mimo iż ciągle boryka się z różnymi problemami, coraz większa rzesza chętnych pań wychodzi na boisko. Krok po kroku wzrasta zainteresowanie tą dyscypliną wśród kibiców.

W ciągu kilku ostatnich lat kobiecy futbol stał się pożądanym produktem marketingowym, na którym zaczyna zarabiać się pieniądze i to duże. Komercjalizacja tego sportu przyniesie mu ważny zastrzyk finansowy, co z kolei przełoży się na podniesenie poziomu.

Serwis futbolkobiet.pl wychodzi na przeciw zapotrzebowaniu na informacje i dane związane z kobiecą piłką nożną. Po raz pierwszy, i to nie tylko w Polsce, pojawia się portal, który za cel postawił sobie szerokie pilotowanie wydarzeń na boiskach w kraju i zagranicą. Stworzyliśmy serwis, który obejmuje wydarzenia w ponad 200 krajach świata. Oprócz codziennych aktualności, na platformie pojawią się  materiały publicystyczne, wrócimy do historii kobiecej piłki, wspomożemy trenerów i zawodniczki w temacie treningu czy zdrowia, a giełda futbolu kobiet ułatwi kontakty i wymianę w środowisku. Ponadto futbolkobiet.pl to statystyka, tabele i prezentacje - klubów, piłkarek, trenerów oraz rozlicznych rozgrywek.  W dziale multimedia zaprezentujemy materiały filmowe, audio oraz szeroki serwis zdjęciowy. Mamy nadzieję, iż koncept spotka się z akceptacją użytkowników a każdy, kto nas odwiedzi, nie uzna poświęconego czasu za stracony.

 

Zapraszając Was do korzystania z serwisu, zachęcamy jednocześnie do aktywnego uczestnictwa w jego współtworzeniu. Jeśli macie pomysły i chcecie się nimi podzielić - piszcie do nas. Jesteśmy otwarci na współpracę a także na rzeczową krytykę i uwagi związane z funkcjonowaniem wortalu. Nobody is perfect  - i my też nie. Chcemy jednak być coraz lepsi i sprawniejsi w pokazywaniu wydarzeń ze świata kobiecego futbolu i wszystko co może nam w tym pomóc będzie z uwagą przyjęte. Futbol kobiet wart jest propagowania.Kto oglądał mecze ostatnich mistrzostw świata w Niemczech i sukces Japonii, ten przekonał się, iż na boisku nie brakuje emocji i piękna.

 

Wszystkim użytkownikom życzymy przyjemnego surfowania na naszych stronach. Futbol kobiet, czy ktoś chce czy nie,  jest faktem. My te fakty Wam  przybliżamy.

 

Z pozdrowieniami

 

Zespół portalu futbolkobiet.pl